A GFF Gyakorlóintézmény kezdeményezésére, Montvajszkiné Bátor Anna nyugalmazott szakvezető óvodapedagógus, gyakorlati képzés egykori vezetője által megfogalmazott és a Gyakorlóintézmény által írásba foglalt szempontrendszer alapján a mindenkori szakvezetők ajánlásai alapján kerülnek kiválasztásra a végzős óvodapedagógus szakos hallgatók közül a legfelkészültebbek, akik többféle feladatban mérettetnek meg e verseny során.
A legjobb, a legkiválóbb kiválasztásának módja az elmúlt évek alatt sokféle formát öltött. Kezdetben pályázati formában, projekttervek kidolgozásával készültek a hallgatók. Majd ezt felváltotta az „igazi verseny”. A helyszínen kaptak megoldandó pedagógiai feladatokat a jelöltek. A mai keretek hét évvel ezelőtt kristályosodtak ki, figyelembe véve, hogy a pedagóguspályára készülő hallgatóknak a pedagóguspálya előmeneteli rendszerében a későbbiekben milyen kritériumoknak kell megfelelniük. A versenyfeladatok egy részére előre kell készülniük, a többit pedig a helyszínen kell megoldaniuk. A hallgatók elméleti és gyakorlati helyzetekben egyénileg és kooperációban is bizonyíthatták pedagóguskompetenciáik meglétét, pályára való alkalmasságukat, elkötelezettségüket, a hivatásukra való felkészültségüket.
Erre a jeles eseményre az idén 2018.április 25-én délután került sor a GFF Gyakorlóintézményének szervezésében a szarvasi campuson.
Az idei versenyzők Holecska Odett, Lakatos Lilla, Mile Barbara Nagy Edina III. évfolyamos óvodapedagógus szakos hallgatók, szakvezetőjük pedig Demjénné Jónás Klára, Gyekiczki Istvánné és Mihály Zoltánné voltak. A zsűri tagjai sorába üdvözölhettük Szarvas város képviseletében Hodálik Pál alpolgármestert, Földesi Zoltán vezető főtanácsnokot, a Pedagógiai Kar képviseletében Lestyán Erzsébet főiskolai tanársegédet, a Gyakorlóintézmény vezetését képviselő Bajomi Nagy Éva, igazgatóhelyettest, szakvezetőt, a díj szellemiségének valamikori megálmodóját, Montvajszkiné Bátor Annát, nyugalmazott szakvezető óvodapedagógust, valamint Huszár Istvánnét, a gyakorlati képzés vezetőjét. A rendezvény szervezésének, lebonyolításának háttérfeladatait a verseny háziasszonya, Palyafári Fruzsina, szakvezető óvodapedagógus, munkaközösség-vezető látta el.
Bíró Gyula igazgató, főiskolai mestertanár elmondta a megnyitó beszédében, hogy azt a többletet keresik a verseny megszervezésével, ami a szakma elméleti és gyakorlati tudásán kívül „valami több”, ami a hivatásunk gyakorlásának letéteménye és tovább sugározásának biztosítéka.
A verseny kellemes, oldott légkörben folyt. Valamennyi hallgató ékes bizonyítékát adta szakmai elhivatottságának, igényes, alapos szakmai tudásának, fejlett kommunikációs készségének, pedagógiai reflektivitásának. A feladatok sikeres teljesítése nyomán szoros küzdelemben került kiválasztásra az idei győztes, aki Mile Barbara lett. Gratulálunk kiemelkedő szakmai teljesítményéhez!
Huszár Istvánné gyakorlati képzés vezető